Media Converter

View as Grid List

10 Items

per pagina
Set Descending Direction
  1. De Utepo UOF7301E-POE is een industriële Gigafiber Ethernet converter. Offerteaanvraag mogelijk via AbiGo4U.com.
    100Mbps media converter met PoE
    • Fabrikant : Utepo
    • : lokaal op voorraad
    • Type Switch : Media Converter
    € 127,45 € 105,33
  2. De Utepo UOF7201GE is een industriële Gigafiber Ethernet converter. Vraag uw offerte aan via AbiGo4U.com.
    Giga Fiber Media Converter
    • Fabrikant : Utepo
    • : lokaal op voorraad
    • Type Switch : Media Converter
    € 111,32 € 92,00
View as Grid List

10 Items

per pagina
Set Descending Direction

Wat is een industriële media converter?

Industriële media converters zijn ontworpen om het lokale industriële koperdraad Ethernet netwerk uit te breiden met een additioneel glasvezelnetwerk. Ons productportfolio bestaat uit zowel managed en unmanaged industrial media converters, multi-mode to multi-mode en multi-mode to single mode.

Het voordeel van media converters

In de automatisering worden veel industriële applicaties gebruikt, die alleen een single-point connectivity met een Ethernet-based apparaat op een afgelegen locatie binnen het complex moeten maken. Vanwege de te overbruggen afstand kan dit niet met een traditionele Ethernetkabel gerealiseerd worden.

Met een reguliere Ethernet verbinding kan er een verbinding van maximaal 100 meter afgelegd worden. Voorheen werden multiple repeaters gebruikt om deze afstand per iedere 100 meter te kunnen verlengen. Vandaag de dag worden er daarom steeds vaker ethernet-to-fiber media converters in de automatisering gebruikt om remote field equipment data te verzamelen en te monitoren.

Een groot voordeel van Ethernet-to-fiber media converters is dat men op een lange afstand data kan ontvangen, door middel van fiber-optics. Fiber optical kabels zijn instaat om een afstand van 120 km te overbruggen.

Unmanaged industriële media converters

Op het gebied van unmanaged media converters biedt AbiGo4U een breed aanbod aan oplossingen, variërend van fiber to fiber, fiber to Ethernet & multi-mode to single mode.

Managed industriële media converters

Onze managed media converters bieden een fiber connectivity oplossing, gecombineerd met additionele netwerk monitoring mogelijkheden, fault detection en remote configuratie functionaliteiten voor een fiber to fiber, fiber to Ethernet & multi-mode to single mode verbinding.

Ruggedized & compact

Deze industriële media converters zijn compacte en zeer robuuste devices, die een Ethernet to fiber verbinding onder de meest barre industriële omgevingscondities kunnen bieden.

PoE media converters

PoE media converters combineren stroom en data overdracht via één kabel. Deze oplossing biedt gebruikers een koper naar glasvezel verbinding, terwijl gelijktijdig apparatuur via PoE gevoed wordt. Zo kunt u bijvoorbeeld IP camera’s, VoIP telefoons en draadloze access points gelijktijdig van stroom en internet voorzien.

Aandachtspunten

Er zijn een aantal punten waarmee men rekening moet houden bij het selecteren van de juiste media converter.

Data rate

Een industriële sensor of meter heeft een gelimiteerde data rate, die lager dan 1 MB is. Voor zo’n applicatie is een 100MB media converter voldoende. In het geval dat een gebruiker high resolution camera’s met een 100mb data rate gebruikt, dan heeft men een gigabit media converter nodig.

Fiber Mode

De meeste reguliere media converters bieden een multi-mode oplossing voor een afstand van 2km, of een single-mode oplossing van 15km.

Golflengte

Een hogere golflengte is ook van invloed op het bereik. Met een 850 nm transceiver kan men bijvoorbeeld 550 meter overbruggen. Een transceiver met een golflengte van 1320 nm heeft een veel groter bereik (2 km tot 40 km).

100MB fiber

De standaard hedendaagse 100Fx fiber connector heeft een SC of ST interface. 100MB transceivers beginnen met afstands mogelijkheden vanaf 2 km en hoger.

Gigabit fiber

De meest gebruikte standaard vandaag de dag is een SFP (small form-factor pluggable transceiver) met een LC type interface.

Stroomverbruik

Een standaard 100MB of gigabit media converter gebruikt normaal gesproken >5 W aan stroom. Bij een PoE media converter is dit verbruik echter afhankelijk van het aantal aangesloten PD’s (Powered Devices). Als een PoE media converter zelf 5 W verbruikt en een PoE camera zelf 7 W verbruikt, dan is er in ieder geval een stroomvoorziening van 12 W nodig.

Advies

Mocht u vragen hebben over deze producten, neem dan gerust contact met ons op. Iedere dag staan er meer dan 15 medewerkers voor u klaar om u van dienst te zijn. Wij helpen u graag in het samenstellen van de juiste industriële configuratie.

Product aan uw winkelwagen toegevoegd

Bekijk winkelwagen

Product aan uw offerte aanvraag toegevoegd

Bekijk offerte aanvraag